חיפוי דמוי בטון

תוכן עניינים

הרעיון של חיפוי בטון לקירות הוא רעיון שיכול להרים לא מעט גבות, לאור העובדה שקירות השלד נבנים בעצמם מבטון ואם כך, אז למה גם לחפות אותם בבטון. העניין הוא שמראה חיפוי בטון לא דומה בשום דבר למראה הגולמי של קירות השלד, המה גם שחיפוי נועד לא רק לצרכים אסתטיים אלא גם לצרכים פונקציונליים. בדיוק מהסיבה הזאת, לא רק שהיום יש לכם את האפשרות לחפות את הקירות בבית או במשרד באמצעות בטון, אלא שישנה גם האופציה של חיפוי דמוי בטון. אז למה בכלל לחפות קירות עם בטון? האם מדובר בבטון רגיל כמו הבטון של קירות השלד? מהם התפקידים הפונקציונליים של החיפוי? ממה עשוי חיפוי דמוי בטון ובאלו מקרים הוא יכול להתאים? על שאלות אלו ועוד תוכלו למצוא את התשובות ממש כאן בשורות הבאות.

 

קודם כל, מה זאת אומרת חיפוי בטון?

ובכן, כל מבנה שהוא נבנה במספר שלבים בתוכם שני שלבים מרכזיים: שלב השלד ושלב הגמר. בשלב השלד נבנה המבנה עצמו עד שהוא עומד על תילו בתצורה שתוכננה לו. זהו השלב של סיום השלד ושלב הזה יש לנו למעשה מבנה שעומד על תילו אך בנוי מבטון עירום. לאחר מכן מתחיל שלב הגמר שבו אנחנו למעשה "מלבישים" את השלד באמצעות ריצוף, טיח, צבע, תשתיות, כלים סניטריים, חלונות, דלתות, ארונות מטבח, גופי תאורה וכן הלאה. קירות הבטון של השלד מיועדים להעניק למבנה את התצורה הבסיסית שלו ואת חוזקו המבני. קירות אלה לא אמורים להיות אסתטיים כלפי חוץ, אלא רק חזקים ויציבים. בנוסף לכך, קירות אלה חייבים להיות אטומים לפגעי מזג האוויר ולרטיבות ולחות שיכולה לחדור אליהם מתוך המבנה (למשל בשטיפת רצפה או באדים שעולים בחדר המקלחת או במטבח). על כן, כל קיר שלד חייב בחיפוי שבדרך כלל מבוצע על ידי שלוש שכבות טיח ושתי שכבות צבע. חיפוי בסיסי זה מיועד גם לצרכי איטום וגם לצרכי בידוד של קירות השלד.

בחדרים הרטובים נהוג ליישם חיפוי קרמיקה שמגן על הקירות מפני הרטיבות והלחות הגבוהה, קל לניקוי וגם אסתטי יותר למראה. חיפוי בטון הוא חיפוי שעשוי מבטון, אך המטרה המרכזית שלו היא לא חוזק מבני אלא דקורציה. המדובר בבטון מוחלק שעליו ניתן להוסיף מגוון רחב של דוגמאות עיצוב, גוונים ושילובי גוונים ושאותו ניתן ליישם כפריט עיצוב בכל חלקי הבית ולא רק בחדרים הרטובים שבו. חיפוי בטון הוא חיפוי יקר במיוחד וכמובן חיפוי מאוד קבוע באופיו. על כן, הוא לא תמיד מתאים לכל בית ולבטח לא מתאים למשרדים שהתחלופה בהם גבוהה. יחד עם זאת, אם יש לכם משרד ואתם רוצים להעניק לו את המראה הייחודי של חיפוי בטון, או שאתם רוצים ליישם חיפוי כזה בבית, אך עם אופציה זולה ונגישה יותר, יש לכם את האופציה של חיפוי דמוי בטון.

עיצוב סלון קטן
תמונה: freepik

מהו חיפוי דמוי בטון?

חיפוי דמוי בטון הוא חיפוי שעשוי מלוחות פייבר צמנט או פלנקים דמויי עץ המוצמדים אל קירות הפנים של המבנה ממש כמו אריחי קרמיקה או דלתות כניסה דמוי עץ. המדובר בלוחות גדולים שבאמצעותם ניתן ליצור משטח חיפוי חלק ואחיד (ללא חריצי הרובה האופייניים לקרמיקה) ובמראה המדמה את חיפוי הבטון המוחלק. בחיפוי זה ניתן לשלב כמובן מגוון רחב של דוגמאות עיצוב באמצעות חריטה, הדבקה, צביעה ועוד. בהיבט זה ראוי לומר שבמבט על חיפוי דמוי בטון, האסוציאציה הראשונה לאו דווקא תהיה מראה של בטון. למעשה, יש לכם את היכולת לבחור ולהגדיר את מרקם החיפוי ככל שתרצו, החל ממרקם דמוי בטון "על מלא" וכלה במרקם שמבוסס על גוון הבטון ועל חלקות הבטון, אך בעל ברק ומראה יותר פלסטי או מראה לבוד. היתרון של חיפוי דמוי בטון הוא שהוא מיושם על ידי לוחות גדולים שיוצרים מראה אחיד של קירות הפנים ממש כפי שמתקבל בחיפוי בטון מוחלק היוצר משטח רציף ואחיד בכל שטח הפנים של הקיר.

ראו גם: חיפוי זכוכית למטבח שחור

אפשרויות שונות של חיפוי דמוי בטון

כפי שאמרנו קודם לכן, בבחירה של חיפוי דמוי בטון, אחת ההחלטות החשובות שתצטרכו לעשות היא סביב העיצוב של לוחות החיפוי. לוחות אלה יכולים להגיע במגוון צבעים, מרקמים, עיטורים, חריטות וכן הלאה וכמובן גם עם אפשרות של התאמה אישית, אופציה מומלצת במקרה שאתם מלווים על ידי מעצב פנים מומחה. בהמשך לכך, יהיה עליכם לבחור את עובי לוחות החיפוי ועובי זה יכול לנוע בין 6 מ"מ ועד 12 מ"מ. עובי החיפוי משפיע ישירות על רמת הבידוד שמעניק לכם החיפוי. חיפוי דמוי בטון באמצעות לוחות עבים נחשב לחיפוי בעל יכולת בידוד גבוהות במיוחד, באופן שמאפשר לכם בקרת טמפרטורה מצוינת במבנה, גם בעונת הקיץ וגם בעונת החורף. ישנם לוחות גם בעובי של 18 מ"מ אך אלו מיועדים בעיקר לחיפוי רצפה.

 

היתרונות המובהקים של חיפוי דמוי בטון

מן הסתם, חיפוי בטון אותנטי יכול להיראות לכם כמו האופציה הטובה והאיכותית ביותר. יחד עם זאת, די ברור שלצרכי חיפוי קירות אין לנו צורך בחוזק המבני הטבעי של בטון ולכן היתרון המובהק ביותר של הבטון אינו בא לידי ביטוי בפתרונות חיפוי בטון. בנוסף לכך, מה עושים אם נוצר סדק בחיפוי הבטון? במצב כזה נדרשת עבודת תיקון יסודית ומעמיקה ולעיתים יש להסיר את החיפוי ולבצע חיפוי חדש לחלוטין, בעיקר כאשר נוצרים סדקים רבים על פני השטח של החיפוי. לעומת זאת, חיפוי דמוי בטון הוא חיפוי שעשוי מחומר עמיד מאוד בפני מים, רטיבות ולחות, עמידה מאוד באש, עמיד במכות ועומסי משקל המופעלים עליו, עמיד בפני מזיקים וטרמיטים וקל מאוד להתקנה. באמצעות טכניקת התקנה יבשה, ניתן ליישם חיפוי דמוי בטון במשרד שלם מבלי בכלל להפריע לפעילות השוטפת של המשרד, וגם זהו יתרון חשוב שעליכם לקחת בחשבון.

עיצוב פנים דירות
תמונה: freepik

מה זה חיפוי דמוי בטון מבוסס MDF?

כפי שתיארנו זאת עד כה, חיפוי דמוי בטון עשוי בדרך כלל מלוחות פייבר צמנט או פלנקים דמויי עץ ואלו הם שני סוגי הלוחות שמציעים לכם את כל היתרונות שאותם פירטנו לעיל. לצד פתרונות אלה ישנו פתרון זול ופשוט יותר שמבוסס על MDF, חומר גלם שמשמש גם לייצור רהיטים זולים. מבחינת דקורציה ניתן להגיע באמצעות חיפוי זה בדיוק לאותה רמה של לוחות הפייבר צמנט והפלנקים דמויי העץ. יחד עם זאת, חיפוי דמוי בטון מבוסס MDF הוא רגיש מאוד ללחות ומאוד לא מומלץ להתקנה בגובה הרצפה וכמובן לא בסביבות שבהן עלולים להתקיים תנאים של לחות גבוהה, ובכלל זה חדרים רטובים כמו מטבח, חדר שירותים, חדר אמבטיה ואפילו חדרים בהם צפויים החלונות להיות פתוחים, מה שיכניס רמה גבוהה של לחות מן החוץ אל חלל הפנים של החדר. לוחות אלה מגיעים בעוביים של 8 מ"מ עד 15 מ"מ ולפני שאתם בוחרים בהם, או בכל אופציה אחרת, כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מטעמכם (מעצב פנים או אדריכל) וכן עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום של חיפויי פנים מכל הסוגים בכלל ושל חיפוי דמוי בטון בפרט.

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

לקוחות מספרים עלינו

בית מעוצב מעצב פנים

חיפוי זכוכית למטבח שחור

אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים היום הוא הטרנד של חיפוי זכוכית לקירות המטבח כאלטרנטיבה לחיפוי הקרמיקה. אבל מה הופך את חיפוי הזכוכית לכל

שירותים מעוצבים

דלת אלומיניום למקלחת מחיר

המונח דלת אלומיניום יכול פעמים רבות לבלבל שכן במקרים מסוימים, ובמיוחד במקרה של דלתות כניסה, מדובר בדלת שעשויה כל כולה מאלומיניום אטום (עם אפשרות של

הום סטיילינג

דלת הזזה קו אפס

אם שמעתם כבר את הביטוי דלת קו אפס ותהיתם לעצמכם למה זה טוב, אז בואו נבהיר את הדברים כבר בשלב הזה. לדלת קו אפס אין

מעוניינים לקבל מידע נוסף והצעת מחיר על חיפוי דמוי בטון?

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

לקוחות מספרים עלינו

אל תעצרו כאן

יש עוד מה לגלות

בית מעוצב מעצב פנים

חיפוי זכוכית למטבח שחור

אחד הטרנדים החמים ביותר בעולם עיצוב הפנים היום הוא הטרנד של חיפוי זכוכית לקירות המטבח כאלטרנטיבה לחיפוי הקרמיקה. אבל מה הופך את חיפוי הזכוכית לכל

שירותים מעוצבים

דלת אלומיניום למקלחת מחיר

המונח דלת אלומיניום יכול פעמים רבות לבלבל שכן במקרים מסוימים, ובמיוחד במקרה של דלתות כניסה, מדובר בדלת שעשויה כל כולה מאלומיניום אטום (עם אפשרות של

הום סטיילינג

דלת הזזה קו אפס

אם שמעתם כבר את הביטוי דלת קו אפס ותהיתם לעצמכם למה זה טוב, אז בואו נבהיר את הדברים כבר בשלב הזה. לדלת קו אפס אין