ציפוי דלת פלדלת

תוכן עניינים

דלת פלדלת מספקת לנו פתרון נהדר כדלת כניסה, בעיקר בהיבט הביטחוני, קרי הגנה מפני איומים חיצוניים. המדובר בדלת חזקה מאוד בה משולבים בדרך כלל מנגנוני נעילה מתקדמים ורב בריחיים. יחד עם זאת, לדלתות פלדלת יש גם חסרון לא קטן, שבמידה רבה הוציא אותן מהמשחק בשנים האחרונות. החיסרון הזה הוא הציפוי שלהן. במרבית הבתים בהם מותקנת דלת פלדלת, ניתן לזהות סימני שחיקה של ציפוי הדלת, עוד הרבה הרבה לפני שהדלת עצמה בכלל מתקרבת לסוף ימיה. למעשה, אנחנו קונים דלת שיכולה להחזיק מעמד עשורים שלמים, אך מתחילים לסבול משחיקת הציפוי כבר כעבור שנים ספורות. תופעה זו נפוצה יותר בדלתות פלדלת המותקנות כדלתות חוץ בבתים פרטיים, אך גם בדלתות פלדלת בתוך מבנים משותפים. אז מה הפתרון? ציפוי דלת פלדלת הוא הפתרון ועליו יספרו לכם בשורות הבאות המומחים של חברת אנטר דור.

ציפוי דלת פלדלת – מה זה בכלל אומר?

דלת לפלדלת היא למעשה דלת עם מסגרת מתכת עליה מותקנים שני לוחות מתכת משני צידיה. במצבה הגולמי נראית הדלת כמו מתקן חזק ורובסטי, אבל לא כזה שאפשר להתקין בבית. לפני התקנת דלת פלדלת בבית, צריך להעניק לה את המראה האסתטי הנדרש ואת זה עושים באמצעות ציפוי הדלת. ציפוי הדלת מבוצע היום באמצעות חומרים שונים, המבוססים על יריעות פולימריות בעובי שונה, עיצוב שונה ותרכובות שונות, אבל הרעיון הוא אחיד: יריעה פולימרית המוצמדת למעטפת החוץ של הדלת ועוטפת אותה בכדי להעניק לה את המראה החיצוני האסתטי המבוקש. יריעה זו יכולה להיות יפהפייה ואף לתרום המון לעיצוב הכולל של אזור הכניסה לבית, אלא שככל שהיריעה נחשפת יותר לפגעי מזג האוויר ובכלל זה גם לחות גבוהה ורטיבות וגם קרינת שמש ישירה, כך היא הולכת ונשחקת עד למצב בו היא מתקפלת לחלוטין או מתפוררת.

דלתות לבתי מלון

שחיקה זו של הציפוי מובילה לנזקים נוספים בעיקר בצורת חדירת לחות אל לוחות המתכת של הדלת, מה שגורם להצטברות חלודה והחלדת הדלת כולה. בעיה זו הייתה יכולה להיות מטופלת בדרכים שונות ומגוונות, אבל זו שנבחרה היא דווקא זו של התרחבות שוק דלתות אלומיניום. האלומיניום היא מתכת עמידה מאוד אותה ניתן לצבוע בצבע בתנור, מה שמעניק לה ולמעטפת החוץ האסתטית שלה אורך חיים של עשורים שלמים ללא כל צורך בתחזוקה או החלפת ציפוי. ועדיין, לכם יש דלת פלדלת ודלת הפלדלת הזאת סובלת מפגיעה אסתטית משמעותית בגין קילוף והתפוררות הציפוי ולכן עבורכם, הפתרון הטוב ביותר הוא הפתרון של ציפוי דלת פלדלת.

כיצד מבוצע הציפוי?

ובכן, הדבר החשוב הראשון בתהליך של ציפוי דלת פלדלת הוא להסיר את שיירי הציפוי הקודם ולהעניק לדלת טיפול משקם, בעיקר סביב הטיפול בחלודה. לעניין זה נגיד כבר עכשיו: הדבר החשוב ביותר הוא להסיר את שיירי הציפוי הקודם ולהבטיח משטח חלק ואחיד של הדלת. טיפול בחלודה יכול להתבצע ברמות שונות ועל אף שניתן לבצע טיפול יסודי שיעלים את כל סימני החלודה, צריך לקחת בחשבון שמדובר בטיפול שעולה לא מעט כסף ועשוי לבטל את הכדאיות של ציפוי הדלת במקום הזמנת דלת חדשה. על כן, מרבית אנשי המקצוע העוסקים במלאכה, פשוט מבצעים קילוף של שיירי הציפוי הישן והחלקת הדלת בצורה כזאת, שתאפשר ציפוי מחדש, שיחזיר את ההגנה לדלת לפחות למספר שנים קדימה.

בכדי לבצע את הכנת הדלת לציפוי, יש לנתק אותה תחילה ממקומה ולפרק את כל האביזרים והפרזול בדלת, לרבות מנעול, ידית, צירים וכדומה. רק אז אפשר להתחיל לטפל בשטח הפנים של הדלת והחלקתם לקראת הציפוי מחדש. בשלב זה חשוב מאוד לשים לב שלא נותרים גושי חומרי זעירים על גבי הדלת, באופן שיוצר מרקם מחוספס. חספוס עודף של הדלת יגרום גם לפגיעה משמעותית של האסתטיקה של הדלת לאחר הציפוי וגם יפגע ביכולת ההיצמדות של הציפוי החדש לשטח הפנים של הדלת עצמה. על כן, בשלב הזה חשוב מאוד לבצע החלקה יסודית של שטח הפנים של הדלת, וזאת באמצעות מכשירי שיוף שונים, המסירים שיירי חומר מיותרים.

לאחר הכנת הדלת לציפוי, מודבק מעין טפט או מדבקה חדשה על הדלת. המדבקה מיועדת בדיוק לדלת הספציפית והיא מוזמנת על פי מידות מדויקות. את המדבקה מתחילים להדביק מחלקה העליון של הדלת ולאט לאט מתקדמים מטה תוך הצמדת המדבקה לשטח הפנים של הדלת תוך שמירה על כך שלא ייווצרו בועיות אוויר ושהמדבקה תיצמד בצורה מיטבית לדלת. אחת הטכניקות היעילות לביצוע המשימה בהיבט זה היא הטכניקה של ציפוי מגנטי, קרי ציפוי שבצידו הפנימי מכיל תרכובת מגנטית, שמאפשרת לטפט להתמגנט לדלת עצמה. טכניקה זו מבטיח היצמדות טובה יותר וחלקה יותר של הטפט לדלת וגם מקלה מאוד על תהליך הביצוע. לבסוף מבוצע גימור של ההדבקה, נחתכים פתחים לאביזרי הפרזול, האביזרים מותקנים חזרה למקומם, הדלת חזרה למקומה ובזה מסתיים התהליך ויש לכם דלת בעלת מראה חדש לחלוטין.

בסרטון: +30 רעיונות לציפוי דלת פלדלת

 

בחירת ציפוי לדלת

אם אתם בוחרים לחדש את דלת הפלדלת שלכם באמצעות ציפוי דלת פלדלת, אחד הדברים שיהיה עליכם לסכם מראש הוא העיצוב של הציפוי אותו תזמינו. לעניין זה חשוב לדעת שקיים היום מגוון רחב מאוד של עיצובים, שיכולים להעניק לדלת הישנה שלכם מראה חדש של דלת מודרנית ועכשווית, לרבות הדפסים של חריטות וגילופים, הדפסים של חלון זכוכית והדפסים של עיטורים שונים שלכאורה מוצמדים לדלת. הכל כמובן מודפס על גבי הציפוי אך עם הדפסת תלת ממד חדשנית, ניתן להגיע לרמת אותנטיות גבוהה מאוד. כמו כן, חשוב לוודא שאתם מזמינים ציפוי מיריעה פולימרית עבה ואיכותית. ישנן יריעות דקיקות מאוד שנוטות להיהרס ולהישחק בקלות רבה מאוד ובתוך זמן קצר. מהיריעות האלה, על אף שהן זולות יותר, אתם רוצים להתרחק בכל מקרה. הקפידו להזמין יריעה איכותית ועבה והקפידו לבחור את העיצוב הנכון לכם בהתאם לעיצוב הכללי של אזור הדלת כולו.

בחירת איש המקצוע

עוד לפני שאתם בוחרים את הציפוי לדלת, חשוב מאוד שתבחרו את איש המקצוע המתאים ובמשימה של ציפוי דלת פלדלת, לאיש המקצוע יש משמעות רבה. תהליך הציפוי עצמו הוא קל למדי, אך כזה שדורש ניסיון ומקצועיות. רבים מאנשי המקצוע העוסקים בתחום זה נוטים "להריץ" פרויקטים כמה שיותר מהר ובתוך כך, עושים טעויות לכאורה קטנות, אך כאלה שיכולות לשגע אתכם, הלקוחות. כך למשל, חיתוך הציפוי באזור מנעול הדלת. מספיק שהחיתוך הזה הוא טיפה יותר גדול ממה שנדרש, בכדי שהקרע יבלוט מצידי המנעול ועם זה אתם לא רוצים לחיות. על כן, חשוב מאוד להבטיח שאתם מזמינים את איש המקצוע הנכון ושאתם גם מחתימים אותו על התחייבות לשלמות התוצאה.

אצלנו באנטר דור תוכלו להזמין שירות ציפוי דלת פלדלת בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך התחייבות לרמת ביצוע מושלמת ועם אחריות מלאה על היריעה ועל העבודה עצמה. אצלנו תוכלו למצוא מבחר עצום של עיצובי ציפויים בגוונים שונים, סגנונות עיצוב שונים, דוגמאות עיצוב שונות וכמובן יריעות פולימריות איכותיות בלבד, העומדות בתקנים המחמירים ביותר בתחום ומיושמות על דלת הפלדלת שלכם על ידי אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר. 

ראו גם: חיפוי חיצוני לבית פרטי

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

לקוחות מספרים עלינו

חיפוי עץ לקיר חיצוני

חיפוי אלומיניום דמוי עץ

חיפוי קירות הוא פתרון מבני, שאפשר למצוא בכל בית ובהיקף נרחב. החיפוי השכיח ביותר הוא כמובן חיפוי חוץ העוטף את קירות השלד של הבית מצידם

דלתות אלומיניום לכניסה בחריש

דלת אלומיניום היא בעיקרה דלת כניסה לבית והשימוש בדלתות אלומיניום כדלתות פנים הוא נדיר מאוד עד בלתי קיים. לתופעה הזאת יש סיבות טובות מאוד והבנת

דלתות אלומיניום לכניסה בעומר

דלת אלומיניום היא בעיקרה דלת כניסה לבית והשימוש בדלתות אלומיניום כדלתות פנים הוא נדיר מאוד עד בלתי קיים. לתופעה הזאת יש סיבות טובות מאוד והבנת

הצטרפו לאלפי לקוחות מרוצים!

השאירו פרטים ונציג שירות ישמח לסייע לכם.

כתבות מקצועיות

חיפוי קיר חיצוני בעץ

חיפוי קיר חיצוני בעץ

בניית בתי עץ היא ללא ספק אחת מאפשרויות הבנייה הקלה השכיחות והנפוצות ביותר בעולם, אך דווקא בישראל, סוג זה של בנייה לא הצליח להתבסס כמודל

קרא עוד »
ציפוי דלתות כניסה

ציפוי דלתות כניסה

שחיקה של ציפוי דלת הכניסה היא תופעה אופיינית מאוד וכמעט בלתי נמנעת בסוגים מסוימים של דלתות. ישנן דלתות כניסה שבהן לא תזדקקו לציפוי כזה במשך

קרא עוד »
Open chat
אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!